Skip to content

Ze swiata architektury – Propozycja Europan 11: Science Park / YanKang Wang, ShuYan Wang, Yuan Lin, JingRong Zhong

7 miesięcy ago

701 words

Propozycja Europan 11 dla parku naukowego w Ingolstadt w Niemczech została wyróżniona w konkursie.
Zdominowany przez technologię i naukę, intencją YanKanga Wanga, ShuYana Wanga, Yuan Lin i JingRong Zhonga jest stworzenie nowej koncepcji urbanistycznej dla tego miasta, które opiera się na współpracy przemysłu i środowiska akademickiego.
Pod hasłem innowacyjnego życia i pracy zastosowana zostanie technologia przyjazna dla środowiska i odnawialne źródła energii poprzez stworzenie nowego modelu rozliczeniowego.
Jednak w ten sposób mieszkańcy miasta będą inicjowani jednocześnie, jak żyć w przyszłości z istniejącymi zasobami.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Sytuacja przyszłościowa parku naukowego Krajobraz koncepcyjny Proponujemy niższą gęstość zabudowy, która ma być terenem ponownie uprawianym.
Elementy krajobrazu dominują nad całym parkiem.
Park Naukowy wraz ze wszystkimi jego elementami architektonicznymi reprezentuje widowiskowy zielony park miejski.
Koncepcja krętego klisz jako wyglądu krajobrazu inspirowana jest otoczeniem: naturalnymi formami wód, ścieżek i lasów.
Building Concept park Struktura architektoniczna służy jako elementy krajobrazu: budynki mieszkalne są częściowo zapełnione zielonymi roślinami pełzającymi.
Cylindryczny kształt jest podstawowym elementem konstrukcyjnym całego parku naukowego, który przypomina stary przemysłowy czas rafinacji ropy naftowej.
Zamieniając zbiorniki z olejem i stare budynki w budynki mieszkalne i publiczne, struktura architektoniczna wraz z budynkami tworzy wyjątkową symbiozę ekologiczną w swoim świeżym miejskim wyglądzie.
Dostępność i plan główny ruchu Głównymi dostępami do północnej wioski naukowej są Kaelberschuettstrasse i Eriagstrasse.
Ruch w południowym parku naukowym jest zintegrowany z Audi Sport Park.
Aby zmienić miasto w zielone, wszystkie dostawy są rozmieszczone na zapełnionym zielonym polu, a garaże parkingowe są budowane pod zielonymi wyspami, wszystkie wejścia prowadzą bezpośrednio do wejścia do budynku.
Ścieżka działa w trójwymiarowej sieci, która służy mieszkańcom poprzez budowanie ważnego połączenia między zachodnimi częściami miasta i rezerwatem przyrody na wschodzie.
System Science-Bus z technologią Eco-Electronic rozprzestrzenia się w Science Park.
plan terenu Program przestrzeni kosmicznej Podczas procesu rekultywacji gleby, sztucznie zreformowanego zbocza, centrum wyspy i jeziora zostaną uwzględnione w planie eksploatacji.
Pełne ściółki roślinne stojące na północnym zboczu, place zabaw, pawilony i przedszkole przeplatały się wśród budynków mieszkalnych.
Garaże rozkładają się pod środkową wyspą i centrum technicznym.
Pozostało jeszcze kilka zbiorników olejowych do dalszego wykorzystania, nie tylko jako elementy krajobrazu, a także jako szyb świetlny na zielonych wyspach.
Schemat koncepcji energetycznej Większość obszarów ponownie uprawianych służy później jako pola dla roślin energetycznych, takich jak koniczyna, które mogą być stosowane jako materiał biomasy lub energia słoneczna, która jest zbierana z powierzchni szybu świetlnego nad garażami .
Wioska naukowa Na północy punktowe cylindryczne budynki mieszkalne są zorientowane na zewnątrz i prowadzone przez energię odnawialną, taką jak biomasa, technologia solarna i system zbierania wody deszczowej.
W perspektywie liczba ludności w Ingolstadt rośnie o 400-700 osób rocznie.
Jest to spowodowane przewidywaniem wzrostu gospodarczego w przemyśle motoryzacyjnym na rynku światowym, a także zapotrzebowaniem przemysłu naftowego na siłę roboczą.
Na tym tle istnieje potencjalne zapotrzebowanie na powierzchnię mieszkalną.
Zgodnie z naszymi statystykami, wykorzystanie możliwości współpracy między miastem a sektorem przemysłowym jest aktualnym problemem miejskim.
W takim obszarze mieszkania są odpowiednio zaplanowane w naszym niebieskim druku dla pracowników i naukowców.
Park Naukowy Na południu budynki biurowe i centrum badawcze to niskie okrągłe budynki, a cylindryczny zbiornik oleju zostanie zbudowany w kształcie walca.
Nad jeziorem centralnym będą odbywały się imprezy plenerowe i koncerty.
Na południu biurowce i budynki badawcze wraz z restauracjami i kawiarniami zapewnią wygodną przestrzeń do pracy dla pracowników i naukowców.
Zbiorniki na oleje jako istniejące monumenty znajdują swoją wartość, przechodząc do muzeum olejów, aby pokazać historię koncernów naftowych i miejskiego rozwoju przemysłowego w przeszłości.
Zespół architektury: YanKang Wang, ShuYan Wang, Yuan Lin, JingRong Zhong Lokalizacja: Ingolstadt, Niemcy Nazwa projektu: Science Park Status: Honorowe wyróżnienie, Konkurs, Europan 11 Strona projektu: 75ha Rok: 2011
[podobne: wikęd okna, psb mrówka strzelce opolskie, psb mrówka tczew ]

Powiązane tematy z artykułem: psb mrówka strzelce opolskie psb mrówka tczew wikęd okna