Skip to content

Magazyn architektoniczny : Wystawa „Teraz na pokład: Fentress Airports + The Architecture of Flight”

7 miesięcy ago

789 words

2012 Now Boarding The Now Boarding: Fentress Airports + Architektura lotu.
Wystawa, otwarta od 15 lipca do 7 października w Denver Art Musuem, zabierze gości w multimedialną wycieczkę po projektowaniu lotnisk z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Odwiedzający będą podróżować przez sześć lotnisk zaprojektowanych przez Fentress Architekci z Denver, napotykając na szkice, renderingi, fotografie, instalacje wideo i duże modele tych zaawansowanych technicznie przestrzeni publicznych.
Więcej informacji o wystawie po przerwie.
Kurator: Nowald Boarding, opracowany przez Donalda Albrechta, bada, w jaki sposób kształtowanie portów lotniczych zostało ukształtowane przez wydarzenia światowe i inspiruje odwiedzających do zastanowienia się, w jaki sposób architektura może kształtować nasze doświadczenia i interakcje.
Ostatni etap wystawy przybliża zwiedzającym lotnisko przyszłości, przedstawiając interaktywną sekcję, która prezentuje kolejny etap ewolucji lotniska.
Osoby podróżujące będą podróżować przez sześć lotnisk zaprojektowanych przez architektów Fentress z Denver: Międzynarodowy port lotniczy Denver, międzynarodowe lotnisko w Incheon, Międzynarodowe lotnisko Seattle-Tacoma, międzynarodowe lotnisko Mineta San Jose, międzynarodowe lotnisko w Raleigh-Durham i międzynarodowe lotnisko w Los Angeles.
W każdej sekcji zwiedzający napotkają szkice, renderingi, zdjęcia i duże modele tych zaawansowanych technologicznie przestrzeni publicznych.
– Spędzamy dni w otoczeniu designu, od budynków, w których pracujemy, na ulice, którymi jedziemy.
Rzadko kiedy przestajemy brać pod uwagę nie tylko kreatywność i wysiłek wkładany w te struktury, ale także ich kulturowe, a czasem nawet polityczne znaczenie.
powiedział kurator Donald Albrecht.
.
Wykazanie pełnego spektrum procesu projektowania pozwala odwiedzającym rzadką okazję zobaczenia wewnątrz inspirowanych umysłów, które stworzyły te przełomowe projekty.
W ciągu ostatnich 30 lat, Fentress Architects stworzył jedne z najbardziej rozpoznawalnych na świecie terminali lotniczych, zdobywając liczne nagrody za innowacyjne projekty, które pomagały lotniskom ewoluować od ludzi przetwarzających obiekty do dynamicznych przestrzeni publicznych.
Fentress był na czele nowej ery projektowania lotnisk w latach 90.
i pomaga kształtować lotnisko przyszłości..
Wystawa pokazuje lokalny talent, który miał wpływ na projektowanie lotnisk na całym świecie.
powiedział Christoph Heinrich, Frederick i Jan Mayer Dyrektor Denver Art Museum.
Teraz Boarding przygląda się radykalnej transformacji projektu lotniska i pozwala odwiedzającym kontemplować ich rolę w tej zmianie. Zaprojektowane, aby pasowały do otoczenia, lotniska Fentress wyposażone są w elementy konstrukcyjne inspirowane kulturą i otoczeniem miejsc, które obsługują.
Rozciągając się nad prerią, dach o naprężonej konstrukcji Denver International Airport odzwierciedla pobliskie Góry Skaliste, podczas gdy terminal centralny lotniska Seattle-Tacoma oddaje hołd kultowemu targowi Pike Place Market.
Nie tylko skupia się na estetyce, ale także na lotniskach Fentress, które kształtują wrażenia pasażera, od krawężnika po powietrze .
Ukończony w 2001 r.
Międzynarodowy port lotniczy Incheon w Seulu w Korei Południowej jest przykładem udoskonalonego doświadczenia podróżnego i przyszłego miasta lotnisk przyszłości.
pojęcie.
oferowanie usług detalicznych, hotelarskich, kulturalnych i usług o krytycznym czasie.
Podczas całego noworocznego zwiedzania zobaczymy, jak projekt portu lotniczego został ukształtowany przez wydarzenia światowe, od.
Heroicznego.
era z początku XX wieku do.
demokracji.
era lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
Ostatni etap podróży przybliża zwiedzającym lotnisko przyszłości.
Ta interaktywna sekcja pozwala odwiedzającym zobaczyć eksperckie projekcje kolejnej fazy ewolucji lotniska i dodać własne przemyślenia przed opuszczeniem pokładu.
Nazywany.
Polami latającymi.
we wczesnych dniach podróży lotniczych większość lotnisk stanowiły jedynie trawiaste pasy.
Pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku projekt portu lotniczego został dostosowany do potrzeb większej liczby osób, które mogły sobie pozwolić na lot.
Romantyczny styl architektoniczny sprzyjał boomowi budowlanemu na lotnisku po II wojnie światowej, odzwierciedlając mistycyzm podróży lotniczych.
Pasażerowie przejęli podróż w transporcie lotniczym, ubierając się w najlepsze ubrania i jadali w restauracjach na lotnisku.
Romans zniknął, gdy lotniska przeobraziły się w.
Ludzi procesorów.
od lat 70.
do połowy lat osiemdziesiątych.
Zwiększone przepisy i kwestie bezpieczeństwa sprawiły, że porty lotnicze były miejscem, w którym ludzie chcieli się przedostać, zamiast spędzać czas.
Opcje wyżywienia, zakupów, rozrywki i relaksu zaczęły słabnąć.
W ciągu ostatnich kilku dekad projekt lotniska został odświeżony dzięki pięknym, nowym terminalom wyposażonym w wysokiej klasy udogodnienia, dzięki którym podróż pasażera będzie przyjemniejsza.
Ilustracją tej transformacji jest Gate Change: An Animated History of Air Travel, multimedialna instalacja nowojorskiego artysty Ben Rubina z projekcjami wizualnymi i dźwiękiem, które opowiedzą historię podróży lotniczych.
Grafika oparta na danych oraz filmy dokumentalne i fabularne zaangażują odwiedzających w historię i aktualny stan
[więcej w: mrówka zambrów, modelarstwo kartonowe forum, psb mrówka świdnica ]

Powiązane tematy z artykułem: modelarstwo kartonowe forum mrówka zambrów psb mrówka świdnica