Skip to content

Magazyn architektoniczny : Damier / APOLLO Architects & amp; Współpracownicy

7 miesięcy ago

253 words

Masao Nishikawa Architektura: Satoshi Kurosaki / APOLLO Architekci & Associates Lokalizacja: Tokio, Japonia Zakończenie: grudzień 2009 Struktura: RC Powierzchnia serwisu: 32,16m2 Powierzchnia całkowita: 114,55m2 Inżynier budowy: Kenta Masaki Fotografia: Masao Nishikawa + 28 Obudowa miejska zbudowana na bazie powierzchnia 23m2 w miejscu o powierzchni 30m2.
Znajduje się w centrum Tokio, gdzie stare i nowe koegzystują w postaci starych domów i sklepów oraz dużych budynków mieszkalnych.
Właściciel domu dorastał na tym terenie i postanowił odbudować jedną z dwóch kamienic, które odziedziczył po ojcu w pięciopiętrowym domu.
Opracowano plan architektoniczny wykorzystujący charakterystyczne położenie miejsca usytuowanego na rogu skrzyżowania.
.
Masao Nishikawa Wykorzystanie szachownicowego wzoru z trzech stron zwróconych w stronę dróg umożliwiło widok z wnętrza na wszystkie kierunki i uderzającą powierzchowność.
.
Masao Nishikawa Zastosowano konstrukcję ścian żelbetowych w celu zmniejszenia grubości ściany w jak największym stopniu ze względu na ograniczony rozmiar terenu.
Parter i pierwsze piętra zostały zaprojektowane do wynajęcia w firmie nieruchomościowej i na pobyt.
Wchodząc od drzwi na parterze, spiralne schody prowadzą na piętro, gdzie wlewa się więcej światła, a okna tworzą bogatszy widok.
.
Masao Nishikawa Wydzierżawienie parteru w celu zabezpieczenia dochodów i zapewnienia trwałości w życiu miejskim poprzez podział na prywatne i publiczne stało się teraz standardowym wyborem.
To monumentalne dzieło architektoniczne stanie się częścią historii jako nowy punkt orientacyjny dzielnicy.
.
Masao Nishikawa.
[hasła pokrewne: agenci bardzo specjalni cda, montaż siatki ogrodzeniowej cennik, mady rzeczne ]

Powiązane tematy z artykułem: agenci bardzo specjalni cda mady rzeczne montaż siatki ogrodzeniowej cennik