Skip to content

Kącik architekta – Archi & laquo; 20 Konkurs Wniosek / CLP Architectes

7 miesięcy ago

254 words

Dzięki uprzejmości CLP Architectes Proponowany pawilon, zaprojektowany przez CLP Arquitectos, dla konkurencji Archi, składał się z 20 m2 powierzchni do skonstruowania w chronionym obszarze przyrodniczym w Muttersholtz w Alzacji.
Dzięki ograniczonemu budżetowi w wysokości 7000 euro komisja pozwoliła im szukać precyzyjnej i starannej architektury.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Naszą pierwszą intencją było stworzenie budynku, który mógłby zaoferować różnorodne możliwości, wykorzystując najmniej materiałów i zasobów formalnych.
Ta intencja przekłada się na system strukturalny, który wykonuje różne zadania: możliwość światła, cienia, wentylacji, a także zapewnia czasową przestrzeń do przechowywania.
Dzięki uprzejmości CLP Architectes Naszą drugą intencją było stworzenie architektury, która mogłaby wzmocnić i zdywersyfikować relacje między gościem pawilonu a otaczającym go środowiskiem.
Wówczas pawilon działa jako medium, które jest zarówno zredukowane, jak i ulepszone w urządzenie optyczne.
W sensie ekonomicznym struktura pozwala na wnętrza otwarte, podobne do teatru: przestrzeń wewnętrzna jest rekonstruowana raz za razem z każdym gościem.
Dzięki uprzejmości CLP Architectes Widziane z zewnątrz pawilon ma tendencję do zanikania: w niejednoznacznej naturze jego formalnych granic, pozornie zwyczajny obiekt ujawnia się jako złożona gra światła, obrazów, ludzi i przedmiotów.
Odwiedzający jest proszony o zastanowienie się nad tym doświadczeniem.
Plany i diagramy Architekci: CLP Architectes Lokalizacja: Muttersholtz, Alsace, Francja Klient: Archi Typ: Wymiar kulturowy: 18 m2
[hasła pokrewne: wikęd okna, modelarstwo kartonowe forum, agenci bardzo specjalni cda ]

Powiązane tematy z artykułem: agenci bardzo specjalni cda modelarstwo kartonowe forum wikęd okna