Skip to content

Budownictwo i architektura : Wystawa „Ku architekturze nomadów”

7 miesięcy ago

270 words

Dzięki uprzejmości Portland State University – Departament Architektury Otwarcie w sobotę, 18 lutego, w godzinach 18-20 w galerii STORE w Pioneer Place, w stronę architektury nomadów.
Wystawa obejrzy koczownicze ruchy różnych kultur.
Skupione wokół kursu akademickiego na temat koczowniczej architektury, studenci Wydziału Architektury w Portland State University, ich badania i badania doprowadziły ich do prezentowanej pracy, którą można zobaczyć na ich wystawie.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Nora Wendl, adiunkt w Departamencie Architektury na Uniwersytecie Stanowym w Portland, pisze: Nomadzi poruszają się z miejsca na miejsce bardzo celowo w poszukiwaniu rzeczy, które je podtrzymują – żywności, wody i innych zasobów.
Podczas gdy jeden ruch kulturowy może być zrodzony z konieczności, ponieważ inne wzorce ruchów kulturowych powstają z pożądania, ciekawości.
Dla niekoniecznie koczowniczych często zdarza się, że sposoby budowania tymczasowych, koczowniczych architektur będą odzwierciedlały metody, dzięki którym koczowniczy organizm jest zdobiony i chroniony, na przykład grubą wełnianą kamizelkę noszoną przez koczowniczych pasterzy zawiązanych wokół ciała takie jak owijanie się maty filcowe wokół ramy domu.
Podczas kursu akademickiego zorganizowanego wokół tematyki koczowniczej architektury, dziesięciu absolwentów i studentów studiów licencjackich na Wydziale Architektury na Uniwersytecie Stanowym w Portland rozpoczęło trwające przez cały czas badania dotyczące architektury nomadów poprzez wyobrażenie sobie i wyprodukowanie pełnowymiarowych ubrań cielesnych noszonych przez zakres koczowników..
Przynajmniej jeden z uczniów będzie nosił swój kawałek na otwarciu tej wystawy, która jednocześnie mieści się w obszarach socjologii, antropologii, sztuki, architektury, rzemiosła i mody.
[przypisy: mrówka zambrów, wikęd okna, modelarstwo kartonowe forum ]

Powiązane tematy z artykułem: modelarstwo kartonowe forum mrówka zambrów wikęd okna