Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Yuan Ze University Project / Santiago Calatrava

7 miesięcy ago

475 words

Dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC Znany na całym świecie architekt, inżynier i artysta Santiago Calatrava został niedawno zamówiony przez Uniwersytet Yuan Ze na Tajwanie w celu zaprojektowania nowego ambitnego kompleksu budynków dla swojego kampusu.
Ambitny projekt, który będzie składać się z Performing Arts Center, nowej Szkoły Sztuki i Wzornictwa oraz YZ Hsu Memorial Hall, która jest poświęcona założycielowi uniwersytetu, Panu Yu-Ziang Hsu, będzie oznaczać pana Calatravę.
debiut architektoniczny w kraju.
Więcej opisu projektu po przerwie.
The Performing Arts Center pomieści salę koncertową na 1200 miejsc i teatr na 500 miejsc, który może być wykorzystywany zarówno w spektaklach tradycyjnych, jak i eksperymentalnych.
Położone w sąsiedztwie głównego wejścia do kampusu trzy budynki Calatravy będą służyć jako brama do kulturowego wkładu uniwersytetu w edukację i sztukę.
Oprócz zapewnienia regionowi pięknego nowego punktu orientacyjnego, projekt ma również znacząco podnieść poziom wykształcenia północnego Tajwanu w skali międzynarodowej.
Aby ten wielofunkcyjny kompleks służył jako filar wzrostu Uniwersytetu i stanowił pomost do otaczającej społeczności, projekt musi być wrażliwy na głęboką historię kulturową, która jest powszechna na całym Tajwanie.
powiedział Santiago Calatrava.
.
Yuan Ze University już przyczynił się znacznie do wzbogacenia kulturowego Tajwanu dzięki kierownictwu jego zarządu i chciałem na tym oprzeć.
Za swój architektoniczny debiut na Tajwanie, Calatrava postanowił zbadać nowe, formalne i przestrzenne tematy, które można znaleźć w lokalnej sztuce i architekturze.
Budynek Performing Arts, który znajduje się w centrum kompleksu, jest określony przez dramatyczny, zakrzywiony dach, który przywołuje tradycyjną chińską / tajwańską architekturę.
U jego podstaw znajduje się pomnik YZ Hsu oraz szkoła sztuki i wzornictwa.
Podobnie jak świątynie otoczone wodą, ich formy wyrażają stalowe żebra, które tworzą dach każdego budynku.
– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i poruszeni szczególną uwagą, jaką Santiago Calatrava zapłacił za swój pierwszy projekt w Azji.
powiedział Douglas Tong Hsu, przewodniczący i dyrektor generalny Yuan Ze University.
.
On naprawdę pokazuje wyjątkowość trzech budynków o różnych charakterach i tworzy intrygujące wyjątkowe doświadczenie.
Chociaż każdy budynek musiałby spełniać swoje wyjątkowe funkcje, genialna aranżacja kompleksu w jakiś sposób skontrolowała wszystkie działania.
Współistniejąca z wodą i zielenią otaczającą witrynę, jest prawdziwie zrównoważonym i innowacyjnym projektem, spełniającym wymagania Centrum Sztuki Performatywnej, Szkoły Artystycznej i Miejsca Pamięci.
Nowy kompleks budynków na Uniwersytecie Yuan Ze jest jedną z wielu struktur edukacyjnych, nad którymi pracuje obecnie Calatrava.
We Włoszech słynny architekt nadzoruje swój plan dla kampusu Uniwersytetu Tor Vergaty na Uniwersytecie Rzymskim, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych budownictwo zaczyna się od planu Calatravy na nowy kampus University of South Florida Polytechnic.
[podobne: osiedle leszczynowe, psb mrówka stalowa wola, agenci bardzo specjalni cda ]

Powiązane tematy z artykułem: agenci bardzo specjalni cda osiedle leszczynowe psb mrówka stalowa wola